درباره باشگاه

باشگاه باد و خورشید ایران

باشگاه باد و خورشید ایران با همت شرکت آیسا و گروه ایران ویند (Iran-Wind) پس از برگزاری اولین همایش اینترسولار ایران در سال ۱۳۹۵ تاسیس شد. هدف از تشکیل این باشگاه، بررسی چالش ها و فرصت های موجود در صنعت نوپای انرژی های تجدیدپذیر ایران است.

بعنوان اولین گام، این باشگاه جلسات ماهانه ای را راه اندازی کرده است که با حضور کارشناسان بخش های دولتی و خصوصی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و علاقه مندان و فعالین حوزه انرژی های تجدیدپذیر در اولین جمعه هر ماه تشکیل می شود.

حوزه‌های کاری باشگاه باد و خورشید ایران

دانشگاه:

رابطه انرژی‌ های تجدیدپذیر با دانشگاه چیست؟ دانشگاه در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور چه نقشی می توانند داشته باشد؟ رابطه دانشگاه با دولت، یا بخش خصوصی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر چیست؟ چه رشته‌هایی مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر در دانشگاه‌های کشور و در کشورهای دیگر موجود است؟

خوشبختانه باشگاه باد و خورشید تاکنون جلسات ماهانه خود را در دانشگاه برگزار کرده است. این باشگاه تلاش خواهد کرد رابطه خود را با دانشگاه حفظ کند.

بخش دولتی:

سیاست گذاری‌های مربوط به تجدیدپذیر در بخش دولتی اتفاق می افتد. بخش دولتی وظیفه تدوین و تصویب اهداف و قوانین را برعهده دارد، از جمله نرخ گذاری‌های مربوط به خرید برق تجدیدپذیر. اگر بخش دولتی بتواند بستر لازم را برای توسعه تجدیدپذیر در کشور فراهم کند، بخش خصوصی نیز به میدان می آید و توسعه پیدا می کند و سپس دانشگاه، اساتید و فارغ التحصیلان نیز در این توسعه شریک می‌ شوند.

اگر بخش دولتی بتواند زمینه ایجاد بازار (برای مثال سالیانه ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر) را فراهم کند، می توان انتظار داشت که بخش خصوصی نیز برای بخش‌های مهندسی و دیگر بخش‌ها از فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده کند و برای رفع نیازهای خود پروژه‌های تحقیقاتی تعریف کند. در غیر اینصورت، موضوعات تحقیقاتی و دانشگاهی، صرفا تئوری، دستوری، مقاله ای و با بودجه دولتی خواهند ماند.

باشگاه باد و خورشید قصد دارد از کارشناسان دولت برای حضور در جلسات دعوت نماید و بسیار خرسندیم که در جلسه افتتاحیه باشگاه و هم چنین جلسات بعدی، کارشناسان سانا و سازمان برنامه و بودجه کشور (امور انرژی) بعنوان سخنرانان میزگردها حضور داشتند.

بخش خصوصی

باشگاه قصد دارد بصورت جدی از بخش خصوصی برای شرکت در سخنرانی‌ها، میزگردها و برای شرکت در جلسات باشگاه دعوت نماید. در فقدان سندیکای تجدیدپذیر، باشگاه باد و خورشید فضایی را فراهم خواهد کرد که بخش خصوصی مباحث و چالش‌های خود را بیان کند.

باشگاه باد و خورشید جدا از دعوت از مدیران بخش خصوصی برای حضور در سخنرانی‌ها و میزگردهای باشگاه، در هر جلسه از باشگاه، به یک شرکت خصوصی فرصت می دهد، که محصولات و خدمات خود را معرفی کند و بدین ترتیب، یک اسپانسر برای هر جلسه باشگاه جذب می کند.

علاقه مندان مردمی

جدا از بخش خصوصی، دولتی و دانشگاهی، باشگاه باد و خورشید این وظیفه را برای خود قائل است، که برنامه ­هایی نیز برای علاقه مندان مردمی در جلسات باشگاه تدارک ببیند و این قشر را نیز جذب کند.

بدین ترتیب، هنر و هدف باشگاه باد و خورشید این است برنامه ­ها، موضوعات و مدعوین جلسات را به نحوی انتخاب نماید که بتواند هر چهار گروه مخاطبین را با خود همراه کند.

چرا در جلسات ماهانه باشگاه باد و خورشید ایران شرکت کنیم؟

* حضور در جمع فعالان و اساتید حوزه انرژی های تجدیدپذیر

* بهره مندی از ارائه های تخصصی

* امکان ارتباط مستقیم با مسئولین دولتی مدعو

* امکان ارتباط مستقیم با شرکت های خصوصی فعال و معتبر

* امکان معرفی شرکت و محصولات به صورت حضوری به شرکت کنندگان

* امکان ثبت نام در پنل صدای تجدیدپذیر و بهره مندی از مزایای آن از جمله:

  • معرفی شرکت و محصولات
  • بیان دغدغه ها در حوزه انرژی های تجدیدپذیر
  • اشتراک تجربیات در حوزه انرژی های تجدیدپذیر
  • انتشار گسترده فیلم و گزارش صدای تجدیدپذیر در فضای مجازی

طراح و برگزارکننده:

حامیان: